Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Killers - Sam´s Town

13. 4. 2007
Obrazek Někdy převáží pocit, že těžký make up z tváře šéfa kapely Brendana Flowerse prosakuje do zvuků Sam´s Town, a často se nemůžete zbavit dojmu, že jeho hlasový projev balancuje na hranici parodie Roberta Smithe z The Cure a hardrockového patosu Meat Loafa. Flowersova osobnost ovlivňuje album i v jiných rovinách. Je to klávesista a tak se se svými sladkými plochami cpe do popředí, někdy do té míry, že si kladete otázku, zda jsou The Killers ještě kytarová kapela. I jeho texty se pracně brodí bahnem kýče ("Z nějakých důvodů nelíbají moje rty tak jako dřív"). A to všechno jsou, pokud si nejste jisti, pozitiva!
Druhé album The Killers se roztomilým způsobem vyrovnává s bláznivým úspěchem dva roky starého debutu Hot Fuss, které pomocí hitů jako "Mr. Brightside" učinilo z americké sestavy hvězdy první velikosti. Záleželo na síle osobnosti a povaze účastníků, zejména pak zmíněn¨ého Flowerse, jaká bude reakce. Mohlo to být přímé líné pokračování (z čehož byli obviňování... a podle mého názoru neprávem), mohla to být zásadová panická antikomerční nahrávka ukazující "pravou garážovou tvář" kapely. Mohlo to být také album z bubliny ve stylu "je nám jedno, co se děje tam venku". Nakonec je to ale asi ta nejneočekávanější možnost - egomaniakální, sebejistá, přehnaně ambiciózní deska s ornamentálním zvukem, komicky monstrózními stadionovými refrény, sentimentálními klavírními vyhrávkami, pózou a pompou velikosti senilních veteránů.
Sam´s Town zní jako šesté sedmé album The Killers, a ne jako druhé. Jako by se rozhodli přeskočit fázi sympatických nováčků a rovnou přistoupit ke stádiu "dobrý, ale už by to měli zabalit".
Talent je nesporný a drzost nepřeslechnutelná. Nové The Killers můžete stejně dobře nesnášet, i si je zamilovat. Já se hrdě hlásím k té druhé skupině.

9/10

When You Were Young
Bones
Read My Mind
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář